• 74cce905f0d54a4db19eb80dfa4bce4
 • dee89eedd2fa42f382a3015ae0eff4a
 • 39d754102e5038ee92aa555a1c007cb
 • бананер2

Конкурентна предност

добредојде

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Youfa е основана на 1 јули 2000 година, која се наоѓа меѓу ТОП 500 претпријатија во кинеската производна индустрија 17 последователни години од 2006 година. Во моментов, има околу 9000 вработени и 293 производни линии во 13 фабрики.Во 2022 година, нашиот обем на производство е 20 милиони тони од секаков вид челични цевки и извезени 300 илјади тони низ целиот свет.

Ние главно произведуваме челични цевки ERW, SAW, галванизирани, шупливи пресек и композити од челик-пластика, челични цевки за антикорозивни облоги, нерѓосувачки цевки, фитинзи за цевки и скелиња.

научи повеќе
 • 0
  Компанија основана 2000 г
 • 0
  Производни линии 293
 • 0
  Вработени 9000 +
 • 0
  Годишен обем на извоз 300000 тони

Нашата фабрика

6 производствени бази, 13 фабрики, 293 производни линии

Избрани производи

 • јаглеродна челична цевка
 • скелиња
 • цевка од нерѓосувачки челик
 • фитинзи за цевки
 • други производи од челик
 • Нафта и гасовод
 • Гасовод за прскање со оган
 • Цевковод за испорака на вода
 • Стакленички челични цевки
 • Соларна структура Челик

нашиот проект

Целокупната развојна стратегија на Youfa - Going Global, Service The World.Челичните цевки YOUFA беа продадени во над 100 земји.

Повеќе проекти

СертификатиПовеќе сертификати

CE, UL сертификат, CNAS, API 5L сертификат, ISO9001/18001, FPC сертификат.

 • сертификација
 • сертификација2
 • сертификација (3)

Повратни информации од клиентитеПовеќе Видео

Одобрено од Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и други 100 земји.