UL FM сертификат оган прскалки челични цевки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 600 - 800 / Тон
 • Мин.нарачката Кол: 25 Тон
 • Набавка Способност: 320000 тони месечно
 • Порт: Xingang Тијанџин пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ Оган прскалки челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C
  стандард GB / T3091, GB / T13793

  API 5L, ASTM A53, A500, A36, ASTM A795

  спецификации ASTM A795 sch10 sch30 sch40
  површина Насликани црна или црвена
  завршува Plain краја
  жлеб завршува

  примена:

  Изградба / градежни материјали челични цевки
  скеле челични цевки
  Ограда пост челични цевки
  цевка противпожарна заштита челик
  Стакленички челични цевки
  низок притисок течност, вода, гас, нафта, линија цевка
  за наводнување цевка
  парапет цевка
  Строга контрола на квалитет:
  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.
  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS
  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..
  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати.

  контрола на квалитетот

  Пакување и испорака :
  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец.

  За нас:

  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, Ltd е основана на 1 јули 2000 година Постојат сосема околу 8000 вработени, 9 фабрики, 179 челични цевки производствени линии, 3 национална акредитирана лабораторија и 1 Тијанџин влада акредитирани бизнис технологија центар.

  62 ERW челични цевки производство линии
  фабрики :
  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, ООД-бр.1. Филијала;
  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, Ltd филијала-бр.2.;
  Тангшан Zhengyuan челични цевки копродукции, Ltd;
  Тангшан Youfa челични цевки Производство Co, Ltd;
  Хандан Youfa челични цевки копродукции, Ltd;
  Шанкси Youfa челични цевки копродукции, Ltd


 • Претходно:
 • Следно:

 •