Најчесто поставувани прашања

 

Е Youfa трговско друштво или производство?

:Both. Youfa  has 4 production area in China.

Youfa International Trade is the window  towards the world.

Може ли да има судење со цел само за неколку тони јаглерод челични цевки?

Ние можеме да брод на редовна спецификации на вас со LCL услуги.

Дали ви обезбеди примероци челични цевки? тоа е бесплатно или екстра?

Да, ние би можеле да понудат примерок бесплатно, со трошоците за товарни платени од страна на клиентите.

Колку време е вашето време за испорака на природен црн јаглерод челични цевки?

Генерално тоа е 3-5 дена ако стоките се во акции. или околу 25 дена, ако стоките не се во акции и тоа е во согласност со барањата на ред.

Која е вашата смисла на исплата?

Payment

Плаќање> = 1000USD, 30% T / T во однапред, биланс пред shippment. Или L / C по видување (за голема цел, LC по 30-90days може да биде прифатливо)

Дали сте злато снабдувач и направи трговски осигурување

ДА. Имаме силна соработка со SINOSURE

Што е вашиот мандат испорака?

Обично со целосна контејнери 20ft или 40ft или рефус.

Мала количина прифати од страна LCL контејнер.

Примероци од страна на DHL Express.

Дали имате UL / FM сертификати за челични цевки оган прскалки?

Да ги имаме и двете од нив. може да се произведуваат во согласност со ASTM A795 стандард.

Дали вашата фабрика имаат свој бренд име?

ДА ИМАМЕ

YOUFA Бренд и бренд ZHENGJINYUAN

Колку време е потребно за испорака од морето?

На различни потисен приклучок, потребно различни денови.

Така на пример, да Eastsouth Азија, тоа трае околу 10 дена.

Во Јужна Америка, тоа трае околу еден месец.

Може да ви испорака заварени челични цевки за Блискиот Азија?

Да ги прифати испорака со воз.

Воспоставивме фабрика во провинцијата Shaan Кси. Тоа го прави испорака на Блискиот Азија повеќе удобен и брз со воз.

Дали Youfa имаат во странство?

Да во моментов имаме канцеларија во Индонезија.

а наскоро и во Индија.

ние, исто така, планира да го направи во Јужна Америка.

Каков вид површинска обвивка за јаглерод челични цевки?

Анти-рѓосана сликите во масло,

лак сликарство,

ral3000 обоен,

поцинковани,

3LPE, 3PP

Достапно челични производи од Тијанџин YOUFA?

ERW челични цевки, челични цевки SSAW, LSAW челични цевки, галванизиран челик цевка, цевка од нерѓосувачки челик, обвивка и цевки цевка, лакт, редуктор, мета, капа, спојка, прирабница, weldolet, Бесшевни челични цевки

Кои челик одделение може да обезбеди Youfa?

Q195 = S195 / A53 Одделение А
Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C

Q235 Ал убиени = EN39 S235GT

L245 = API 5L / ASTM A106 Одделение Б

Како да се заштитите црна цевка?

Црна цевка е обична челични цевки без никакви заштитни облоги. Црна цевка се користи за различни апликации во домот. Тоа е многу честа да се види црна цевка се користи за вашиот природен гас линија и прскалки систем линии. Од црна цевка нема заштитна обвивка, тоа може да 'рѓа лесно во влажни или влажни средини. За да го запрете цевка од рѓосување или кородира од надвор, треба да се обезбеди заштитен слој на надворешната страна од цевката. Најлесниот начин е да ја слика.

Колку време е вашето време за испорака на поцинковани јаглерод челични цевки?

обично 35 дена по добиени аконтацијата.

What does RHS mean ?

RHS stands for Rectangular Hollow Section, that is rectangular steel pipe.

We also have square hollow section steel pipe, according to standard: ASTM A500 , EN10219 , JIS G3466 , GB/T6728 cold formed square and rectangular steel pipe.