H КОЛАПИРА ЗА ГРЕДА

Краток опис:

Tграѓа греда


 • Мин. Количина на нарачка:Еден контејнер
 • Време на производство:обично 25 дена
 • Пристаниште:Пристаниште Ксинганг Тијанџин во Кина
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  scaffolding

  H20 греда од градежна граѓа

  1.H20 градежна дрвена греда широко применета на бетонска кофражна конструкција, која се користи заедно со реквизит, статив, вилушка.

  2. Прирабницата е направена од смрека или радијата игла, споена со прст во мрежата. Веб е 3-слојна иверица.

  3. Гредата од градежната дрвена граѓа H20 е водоотпорна со употреба на водоотпорна боја глазура.

  4. Должината на гредата од градежното дрво h20 може да биде 2,45 m, 2,9 m, 3,3 m, 3,9 m, 4,9 m и 5,9 m.Максималната должина е 6 m.

  5. Крајот на зракот може да се запечати за да се заштити влагата, да се намали штетата, да се зголеми работниот век.

  Површински третман Жолта слика, водоотпорна
  Лепак ВБП
  Големина Должина: 3000-5900 mm,

  Ширина: 200 мм

  Дебелина: 80 мм

  Прирабница Материјал: Дрво, LVL, иверица
  Големина: 40*80*3000~5900мм
  веб Материјал: Дрво, LVL, иверица
  Големина: 27/30мм*135мм*3000~5000мм
  Употреба Градежништво, Бетонски ролетни, Поддршка за кофражни
  Стандарди за емисија на формалдехид E0
  Содржината на влага  Под 12%
  Густина 600 кг/кубен метар
  Краен капак  Црвена пластична фолија, водоотпорна
  Сертификат CE, CARB, FSC, ISO9001
  h beam formwork
  h beam formworks
  construction timber beam

 • Претходно:
 • Следно: