Топло поцинкувани квадратни и правоаголни челични цевки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 600 - 800 / Тон
 • Мин.нарачката Кол: 25 Тон
 • Набавка Способност: 320000 тони месечно
 • Порт: Xingang Тијанџин пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ Топло поцинкувани квадратни и правоаголни челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C
  стандард DIN 2440, ISO 65, EN10219

  GB / Т 6728

  JIS 3444/3466

  ASTM A53, A500, A36

  површина Цинк слој 200-500g / m2 (30-70um)
  завршува Plain краја
  спецификација OD: 20 * 20-500 * 500mm; 20 * 40-300 * 500mm

  Дебелина: 1.0-30.0mm

  Должина: 2-12m

  примена:

  Изградба / градежни материјали челични цевки
  структура цевка
  Ограда пост челични цевки
  Соларни монтажа компоненти
  парапет цевка

  Строга контрола на квалитет:
  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.
  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS
  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..
  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати

  контрола на квалитетот

  Пакување и испорака :
  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец.


 • Претходно:
 • Следно:

 •