BS1387 Класа B поцинкувани челични цевки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: 650-700 $ / тон
 • MOQ: 25TON
 • Производство Време: 30 дена по добивањето аконтација
 • Испорака пристаниште: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: T / T или LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ Топла натопи Поцинкувани челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C
  стандард EN39, BS1139, BS1387, EN10255,

  ASTM A53, ASTM A500, A36, ASTM A795,

  ISO65, ANSI C80, DIN2440, JIS G3444,

  GB / T3091, GB / T13793

  површина Цинк слој 200-500g / m2 (30-70um)
  завршува Plain краја
  со или без капи

  примена:

  Изградба / градежни материјали челични цевки
  скеле цевки
  Ограда пост челични цевки
  за противпожарна заштита челични цевки
  стакленички челични цевки
  течност со низок притисок, вода, гас, нафта, линија цевки
  за наводнување цевка
  парапет цевка

  Строга контрола на квалитет:

  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.

  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS

  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..

  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати

  дознаете повеќе за сертификати

  контрола на квалитетот

  Пакување и испорака:

  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец.

  bs1387 HDG цевка

  IMG_9821

   

  За нас:

  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, Ltd е основана на 1 јули 2000 година Постојат сосема околу 8000 вработени, 9 фабрики, 179 челични цевки производствени линии, 3 национална акредитирана лабораторија и 1 Тијанџин влада акредитирани бизнис технологија центар. научи повеќе

  40 топло поцинкуван линии за производство на челични цевки

  фабрики:

  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, ООД-бр.1. Филијала;

  Тангшан Zhengyuan челични цевки копродукции, Ltd;

  Хандан Youfa челични цевки копродукции, Ltd;

  Шанкси Youfa челични цевки копродукции, Ltd


 • Претходно:
 • Следно:

 •