DIN 2440 Челични цевки направени во Кина од Тијанџин Youfa челични цевки група

Краток опис:

Постојат 40 топло-натопи поцинкувани челични цевки производствени линии во нашата фабрика, а месечно производство капацитет е 320.000 тони. Стандард: EN39, ASTM A53, BS1387-85, GB / T3091-08, JIS-G3444, ISO65, BS1139 итн


 • ФОБ Цена: US $ 600 - 800 / Тон
 • Мин.нарачката Кол: 25 Тон
 • Набавка Способност: 320000 тони месечно
 • Порт: Xingang Тијанџин пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ Поцинкувани челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение

  Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C

  стандард BS1387, EN10255, ASTM A53, ASTM A500, A36ISO65, ANSI C80, DIN2440GB / T3091, GB / T13793
  површина Цинк слој 200-500g / m2 (30-70um)
  завршува Plain краја
  со или без капи

  ГИ цевки ГИ челични цевки

  контрола на квалитетотСтрога контрола на квалитет:                              

  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.

  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS

  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..

  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати.

  дознаете повеќе за сертификати

  Пакување и испорака:

  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец.

  ГИ цевки пакување

  За нас:

  DQZ_1501

  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, Ltd е основана на 1 јули 2000 година Постојат сосема околу 8000 вработени, 9 фабрики, 179 челични цевки про

  duction линии, 3 национална акредитирана лабораторија и 1 Тијанџин влада акредитирани бизнис технологија центар.

  научи повеќе

  40 топло поцинкувани линии за производство на челични цевки

  фабрики:

  / Тијанџин-youfa-производство-на база / Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, ООД-бр.1. Филијала;

  Тангшан Zhengyuan челични цевки копродукции, Ltd;

  Хандан Youfa челични цевки копродукции, Ltd;

  Шанкси Youfa челични цевки копродукции, Ltd

   


 • Претходно:
 • Следно:

 •