BS1387 БСП навој поцинкувани челични цевки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 600 - 800 / Тон
 • Мин.нарачката Кол: 25 Тон
 • Набавка Способност: 320000 тони месечно
 • Порт: Xingang Тијанџин пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ Топло поцинкувани челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C
  стандард EN39, BS1139, BS1387, EN10255, ASTM A53, ASTM A500, A36, ASTM A795,

  ISO65, ANSI C80, DIN2440, JIS G3444,

  GB / T3091, GB / T13793

  површина Цинк слој 200-500g / m2 (30-70um)
  завршува Plain краја
  со или без капи

  примена:

  Изградба / градежни материјали челични цевки
  скеле челични цевки
  Ограда пост челични цевки
  цевка противпожарна заштита челик
  Стакленички челични цевки
  низок притисок течност, вода, гас, нафта, линија цевка
  за наводнување цевка
  парапет цевка

  Строга контрола на квалитет:
  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.
  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS
  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..
  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати.

  контрола на квалитетот

  Пакување и испорака :
  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец.


  За нас:

  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, Ltd е основана на 1 јули 2000 година Постојат сосема околу 8000 вработени, 9 фабрики, 179 челични цевки производствени линии, 3 национална акредитирана лабораторија и 1 Тијанџин влада акредитирани бизнис технологија центар.

  40 топло поцинкуван челик, производство нафтоводите 
  фабрики:
  Тијанџин Youfa челични цевки Група копродукции, ООД-бр.1. Филијала;
  Тангшан Zhengyuan челични цевки копродукции, Ltd;
  Хандан Youfa челични цевки копродукции, Ltd;
  Шанкси Youfa челични цевки копродукции, Ltd


 • Претходно:
 • Следно:

 •