ERW челични цевки

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 600 - 800 / Тон
 • Мин.нарачката Кол: 25 Тон
 • Набавка Способност: 320000 тони месечно
 • Порт: Xingang Тијанџин пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  производ ERW челични цевки
  материјал Јаглероден челик
  одделение Q195 = S195 / A53 Одделение А
  Q235 = S235 / A53 ранг B / A500 Одделение А / STK400 / SS400 / ST42.2
  Q345 = S355JR / A500 Одделение Б Одделение C
  стандард DIN 2440, ISO 65, EN10255, BS1387 GB / T3091, GB / T13793JIS 3444/3466

  API 5L, ASTM A53, A500, A36, ASTM A795

  површина Баре / Природни Црното
  завршува Plain краја
  со или без капи

  HTB12s_pRXXXXXa_apXX760XFXXXb

  примена:

  Изградба / градежни материјали челични цевки
  скеле цевки
  Ограда пост челични цевки
  цевка противпожарна заштита челик
  Стакленички челични цевки
  низок притисок течност, вода, гас, нафта, линија цевка
  за наводнување цевка
  парапет цевка

  Строга контрола на квалитет:
  1) За време на и по производството, 4 КК штабови со повеќе од 5 години работно искуство провери производи по случаен избор.
  2) Националниот акредитирана лабораторија со сертификати CNAS
  3) Прифатлива инспекција од страна на трети лица назначени / платени од страна на купувачот, како што се на SGS, Б.В..
  4) Одобрени од страна на Малезија, Индонезија, Сингапур, Филипини, Австралија, Перу и во Велика Британија. Ние сами UL / FM, ISO9001 / 18001, FPC сертификати.

  контрола на квалитетот

  Пакување и испорака :
  Пакување Детали: во шестоаголна здрав снопови спакувани со челични ленти, со две најлонски краци за секој снопови.

  Испорака Детали: Во зависност од КОЛИЧИНА, нормално еден месец. • Претходно:
 • Следно:

 •